top of page

Kāpēc izvēlēties uzvalku pie drēbnieces Agneses Feteres-Fekteres?Gatavojoties savai pirmajai dalībai Kāzu izstādē Ķīpsalā #rigaweddingexpo2024 , nolēmu apkopot iemeslus, ar ko atšķiros no citiem pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā uzvalkus un ko klients iegūst, ja izvēlas šūt savu jauno uzvalku pie manis, uzvalku drēbnieces Agneses Feteres-Fekteres.


Ķeramies klāt, jo saraksts sanāca pagarš. :)


  1. Individuāli konstruēta piegrieztne - viss sākas ar papīra lapu, uz kuras nav pilnīgi nekā. Balstoties uz precīziem ķermeņa mēriem, konstruēju piegrieztni katram klientam individuāli “no nulles”. Ņemu vērā auguma stāju, vēlamās uzvalka detaļas - viss tiek iekļauts piegrieztnē, kas vēlāk paralēli laikošanām tiek precizēta un beigās noglabāta nākamajiem konkrētā klienta uzvalkiem. Katrs klients tiek pie tieši viņam konstruētas piegrieztnes.

  2. Neierobežotas iespējas dizainā - atšķirībā no MTM uzvalkiem (sīkāk par to, kas tas ir, lasi šeit -> https://www.agneseff.com/post/parun%C4%81sim-par-bespoke-un-made-to-measure-mtm ), šujot uzvalku pie drēbnieka, iespējas detaļu izvēlē ir neierobežotas, jo netiek strādāts ar šabloniem, bet viss tiek radīts katram klientam individuāli. Atloku stils, platums, kabatu veidi, slīpumi, oderes kombinācijas ar kantītēm, papildu kabatas un citas detaļas, ko var ietvert uzvalkā, atspoguļo klienta gaumi un tikai drēbnieks varēs visas vēlmes īstenot.

  3. Augstākās kvalitātes audumi - ļoti lepojos, ka mani sadarbības partneri ir pasaulē kvalitatīvāko audumu ražotāji - Loro Piana, Dormeuil, Vitale Barberis Conocino, Drapers, Carnet. Gan Loro Piana, gan Doremuil pārstāvji ir apciemojuši mani Rīgas studijā un šobrīd joprojām esmu vienīgā drēbniece Latvijā, kas sadarbojas ar šiem zīmoliem bez starpniekiem. Daru visu, lai jūs, dārgie klienti, tiktu pie paša labākā. :)

  4. Iespēja redzēt, kā top individuālais uzvalks - ir nepieciešamas vismaz 3 laikošanas, kas norāda, ka uzvalku šuj drēbnieks, nevis rūpnīca pēc šablona. Pirmajā laikošanā klients redz, kāda izskatās audekla daļa žaketes iekšpusē, žakete ir sadiegta ar roku, bez oderes. Klients ir klātesošs visā uzvalka tapšanas procesā, kas ir unikāla pieredze.

  5. Konstrukcija ar audeklu - par šo runāju jau daudz, jo tā ir būtiska lieta, kas atšķir mani šūtas žaketes no citām - savas žaketes nelīmēju stingrākam efektam, bet gan stiprinu tajās audeklu visā garumā. Tam tiek izmantota specifiska tehnika, kas ir izkopta jau vairāku gadsimtu garumā. Mērķis ir pēc iespējas labāk imitēt cilvēka augumu uz auduma paslēpjot to, kas jāpaslēpj, un izceļot to, kas jāizceļ, lai žakete iegūtu un saglabātu vizuāli vispievilcīgāko formu.

  6. Ar roku nošūta atloka apakšdaļa - to, vai žaketē ir izmantots audekls, visvienkāršāk var pārbaudīt apskatot atloka kreiso pusi. Ja redzi daudz, sīku punktiņu, tad zini, ka kāds pie šīs žaketes ir ļoti ilgi un rūpīgi strādājis, lai ar roku dūrieniem, satverot specifiski audumu, veidotu rullīti - atloka locījuma līniju, kas nav pat jāgludina, ja pareizi sastiprina ar audeklu. Rezultātā atloks lokās kā atspere pie žaketes.

  7. Plūstošas līnijas - mana sirds noteikti pieder itāļu stilam - maigas, plūstošas līnijas gan žaketes apakšdaļā, gan atloka stūrīšos, gan krūšu kabatas formā. Varbūt tas tā ir tāpēc, ka Skolotājs sākumā iepazīstināja mani tieši ar itāļu skolu. Bet izpētot angļu stilu, joprojām secinu, ka itāļu stils ir man daudz, daudz tuvāks un to arī iekļauju savos uzvalkos.

  8. Funkcionējoši pogcaurumi - piedurknes veidoju ar izgrieztiem, funkcionējošiem pogcaurumiem. Atstājot pirmo pogu vaļā, var parādīt, ka uzvalks ir šūts pie drēbnieka. Ja piedurkņu oderē ir izmantots košāks audums, tad atpogājot piedurknes, var tās nedaudz uzrocīt un izrādīt košu oderes malu. Funkcionējoši pogcaurumi ir arī augstākas uzvalka kvalitātes pazīme.

  9. Ar roku darinātas detaļas - ļoti daudz darbības uzvalka tapšanas gaitā tiek veiktas ar roku nevis šujmašīnu. Piemēram, kabatu stiprinājumi galos, kas nošūti ar zīda diegiem, piedurknes odere ir piešūta ar roku, tāpat arī zemapkakle stiprinās ar roku (tas attiecas arī uz virsapkakli, bet šo detaļu vēl pilnveidoju), dūrieni ap žaketes malas perimetru - šīs ir redzamās daļas. Tas, ko no ārpuses neredz ir, kā audekls ir sastiprināts ar žaketes audumu izmantojot roku dūrienus, kā arī bezacs (atloka oderes daļa) sastiprināšana ar žaketes virsējo daļu, bet tā, lai no labās puses neredz dūrienus.


Visbeidzot, tu iegūsti daudz jaunas informācijas par uzvalku darināšanas pasauli, jo vienmēr ar prieku stāstu par šūšanas aizkulisēm, dalos savā pieredzē, nododu prieku, ko gūstu no katra uzvalka darināšanas.


Nepārtraukti strādāju pie tā, lai pilnveidotu savas prasmes un vēl ir pāris punkti, ko ar nepacietību vēlos pievienot šim sarakstam un kas vēl vairāk palīdzēs atšķirt tieši manis radītos uzvalkus.

35 views

Recent Posts

See All
bottom of page