Īsumā par mani
Tā ir liela uzticēšanās, kad klients izvēlas savu īpašo tērpu pasūtīt tieši pie manis. Lai uzticēties būtu vēl vieglāk, ļaujiet ar sevi iepazīstināt sīkāk.
Pirmā pieredze ar šūšanu Agnesei Feterei-Fekterei bija jau agrā bērnībā redzot, kā to dara mamma. Jau toreiz Agnese ievēroja, kā apģērbs var likt justies pacilātāk, kad esi uzvilcis ko vienā eksemplārā, darinātu tieši tev.
Daudz tika uzklausīti arī stāsti par vecvectēvu, kurš bija drēbnieks, specializējoties vīriešu mēteļu un cepuru darināšanā. "Ja ticam pārdzimšanām, tad es noteikti esmu mans vecvectēvs, jo kā gan savādāk izskaidrot tik milzīgo, bez vārdiem aprakstāmo mīlestību tieši pret uzvalku drēbniecību? Pēc sajūtām tas šķiet kas tik ļoti tuvs un pazīstams, kaut viss ir patiesībā jauns un vēl daudz apgūstams" - tā spriež Agnese.
Profesionāli ar tērpu darināšanu Agnese nodarbojas kopš 2015. gada, kad pārdomāti tika atstāta iepriekšējā darba vieta, lai nodotos sava talanta attīstīšanai. Spert šādu soli iedvesmoja arī saņemts liktenīgais jautājums -"kāpēc tu nešuj citiem?", jo sev apģērbu Agnese darināja jau no pusaudžu gadiem.
Ap 2016.gadu Agnese pievērsās arī vīriešu apģērbu šūšanai, kad burtiski rokās tika ielikti šorti ar vārdiem - "izārdi, dabūsi piegrieztni, gribu no cita auduma tieši tādus".
Zīmīgs ir 2018. gads, kad viens no klientiem palūdza uzšūt sev uzvalku "skatuvei, tādu vienkāršu, neko sarežģītu". Tā rezultātā Agnese uzšuva savu pašu pirmo uzvalku mūžā, kas tika atrādīts desmitiem tūkstošu skatītāju Prāta Vētras Latvijas koncerttūrē, Renāra Kaupera mugurā.
"Kurš gan apraudātos par apģērba gabalu? Bet man bija acīs asaras, kad pirmo reizi ieraudzīju zaļo uzvalku iznākam uz Mežaparka skatuves Renāra mugurā. Tas bija milzīgs saviļņojums."
Viss izmainījās, kad drēbniece Agnese atklāja, tā saucamo, "bespoke" pasauli, kur uzvalki tiek darināti ar rūpīgu roku darbu, žaketēs liek audeklu visā garumā, pilnībā tiek atmests princips "ātrāk, lētāk" un apģērba darināsanas process jau kļūst par alķīmiju. Agnese bija atradusi savu īsto vietu plašajā šūšanas pasaulē un nolēma koncentrēties tikai uz uzvalkiem, tā spējot pilnveidot un izkopt šo arodu aizvien augstākā līmenī.
2021.gada nogalē Agnese tika iepazīstināta ar vienu no labākajiem vīriešu apģērbu drēbniekiem Latvijā, Edgaru Trukšānu, kurš pieņēma viņu par mācekli. Jebkuram meistaram ir jāsāk savs ceļš kā māceklim. Uzklausot dažādus pasaules līmeņa drēbnieku stāstus, mācekļa lomā ir pavadīti vidēji 5-10 gadi. Un arī pēc tam mācīšanās turpinās. Izcilākie drēbnieki saka - "tiklīdz uzskati savu darbu par perfektu, iestājas regress. Vienmēr var labāk, vienmēr var ko uzlabot". Šajā nozarē pilnveidošanās notiek mūža garumā.
"Mana iedvesma ir radīt uzvalkus ar mantojuma vērtību. Bieži saku, ka ir jābūt nedaudz ķertam, lai darinātu uzvalkus pēc "zelta standartiem", jo tas prasa ļoti daudz pacietības, laika. Bet jo vairāk to daru, jo lielāka aizrautība rodas. Vēlos, lai Latvijā aizsāktos kas kaut kripatiņu līdzīgs Londonas Savile Row, kur ieejot salonā tu satiec cilvēku, kurš patiešām arī darinās tavu uzvalku. Pie mums ir gana labi attīstīta MTM nozare (pēc šablona individuāli šūti uzvalki lielās ražotnēs), bet "bespoke" ir principā neeksistējošs. Līdz šim. Priecājos iepazīties ar aizvien jauniem klientiem, kuri patiesi izprot individuāla uzvalka šūšanas procesu un novērtē ilgtspējīgo pieeju. Tas iedvesmo - zināt, ka tādi "ķertie" ir arī otrā pusē".