top of page

Kādu uzvalku izvēlēties ?

Kad atnāk klients, dažkārt plašais audumu piedāvājuma klāsts var samulsināt (šis neattiecas uz tiem dažiem, kuri ārkārtīgi precīzi zina, ka grib tieši to "pelēko krāsu, kas ir tieši vienu toni pirms melnās"). Tas notiek reti. Un man aiz labās gribas vienmēr ir vēlme parādīt maksimāli daudz variantu, lai nepalaid garām to īsto. Ja varētu sašaurināt meklēšanu, tas ļautu izvērstāk koncentrēties uz ierobežotu daudzumu audumu, piemēram, tikai svītrainiem audumiem.

Tādēļ apkopoju dažus ieteikumus, kas, ceru, palīdzēs izdarīt izvēli. Ja izvēle ir skaidra, tad ceru, ka šis būs tāpat izklaidējoši.

Padomi līgavaiņiem

Sāksim ar svinīgās ceremonijas vietu. Ja laulību ceremonija plānota baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā, tad tumši zils uzvalks ar baltu kreklu, melniem apaviem, kaklsaiti būs vienmēr trāpīts desmitniekā. Ja tev jau ir labs tumši zils uzvalks, tad tumši pelēks būs līdzvērtīgi labs ieguldījums. Šādam klasiskam, svinīgam tēlam ļoti piemērots būs trīsdaļīgs uzvalks - žakete, veste, bikses.

tumši pelēks uzvalks dark gray suit, kāzu uzvalks, wedding suit

Ja svinīgā ceremonija plānota brīvā dabā, tad labi piestāvēs lina vai lina un vilnas kombinācijas audums gaišos toņos - bēšs, balts, gaiši zaļš, gaiši zils. Veste nav obligāta. Kaklsaites vietā vari likt tauriņu un bikšturus.

beige wedding suit, gaišs kāzu uzvalks

Būtiski pieminēt, ka vissvarīgāk, lai pats jūties visērtāk savā uzvalkā, tādēļ, ja zini, ka gribi, piemēram, sarkanu, tad ieteikumu lasīšanu atstāj citiem. ;)

luxury wedding suit, ekskluzīvi kāzu uzvalki, bordo uzvalks

Uzvalks darbam

Pirmais, ar ko noteikti jāsāk, ir zils, divdaļīgs uzvalks. Tā ir klasika, vari izpausties ar dažādām nokrāsām. Der arī rūtis, skujiņas musturs.

zils uzvalks ikdienai, blue suit for work, luxury suits, luksusa ekskluzīvi uzvalki

Ja darba vide pieļauj radošākas izpausmes un ar pamattoņiem esi jau nodrošinājies, tad kādēļ nepamēģināt tumši zaļu vai baklažāna krāsas uzvalku?

modern suit, moderns uzalks, individuāli šūti uzvalki, luxury suits, ekskluzīvi uzvalki, bespoke tailoring, individuāla uzvalku šūšana

Kura sezona tevi sauc?

Ja zini, ka uzvalks būs jāvelk rudenī/ ziemā, tad droši varam skatīties uz flaneļa audumiem un biezākām vilnām.

flaneļa audumi, uzvalku audumi, flannel fabric for suits

Ja meklē tikai vasaras sezonai, tad lieliski derēs jau pieminētais lins vai kokvilna un viegli vilnas audumi. Vari kombinēt audumus, kā šeit - lina, zīda un vilnas Loro Piena žakete ar vieglām Dormeuil vilnas biksēm.

loro piana jacket, žakete, lina un zīda žakete, luxury suits, luksusa uzvalki, bespoke tailoring, individuāli šūti uzvalki

Kārtīgam uzvalku mīlim vasaras sezonai ļoti gribu ieteikt solāros vilnas audumus. Īpašā aušanas tehnika liek tiem pasakaini spēlēties ar gaismas stariem, neļaujot šādu uzvalku sajaukt ar neko citu.

bottega dalmut, solaro suit, solārais uzvalks, luxury suits, ekskluzīvi uzvalki, individuāli šūti uzvalki

Bottega Dalmut

Kombināciju iespējas ir neskaitāmas. Bet jāatceras viena svarīga lieta - nekombinēt ziemas audumus ar vasaras audumiem. Ja Tev ir, piemēram, 2 vai 3 flaneļa uzvalki, tad droši vari tos savā starpā kombinēt. Tāpat vari kombinēt vieglos vilnas audumus, piemēram vesti no viena, žaketi un bikses no cita auduma.

pelēks uzvalks, bespoke tailoring, individuāli šūti uzvalki, ekskluzīvi uzvalki, drēbniece Agnese Fetere-Fektere, rīga, augstas kvalitātes uzvalki

Nobeigumā vēlreiz uzsvēršu, visvissvarīgāk ir, lai TU jūties ērti savā uzvalkā. Šie ir tikai ieteikumi, kad apjukums ir tik liels, ka tiešām nezini, no kura gala sākt. Vienmēr palīdzēšu un gaidīšu ciemos, lai kopā nonāktu pie vislabākās auduma izvēles Tavam individuāli darinātajam uzvalkam.

Tiekamies studijā Kr.Valdemāra ielā 57/59!


Agnese Fetere-Fektere (iespējams, visaizrautīgākā uzvalku darinātāja)

Comentarios


bottom of page