top of page

5 iemesli, kāpēc uzvalku nevar uzšūt 5 dienās

Viens no pirmajiem jautājumiem, ko saņemu, kad kāds interesējas par uzvalka pasūtīšanu, ir, cik ilgā laikā tas būs gatavs. Precīzu laiku gan ir grūti pateikt, jo to ietekmē arī, piemēram, klienta iespējas laicīgi tikt uz laikošanām (ja operatīvi, tad 6 nedēļas). Bet precīzu laiku, kurā nevar paspēt, gan varu pateikt.

5 dienās nevar paspēt uzšūt divdaļīgu uzvalku (ja ņemam vērā, ka uzvalku darina 1 drēbnieks pilnas slodzes darba dienā). "Kā tad tā, es gan varu 3 dienās!", kāds pie sevis tikko nodomāja.

Jāprecizē, ka tehnika, kurā tieku apmācīta un esmu absolūti iemīlējusi, ir pretstats "ātrāk-lētāk" principam, jo tas tak' ir kobra, ui, tas ir bespoke (eņģeļu koris fonā). Kur tad tas laiks pazūd?


1. Piegrieztnes konstruēšana. Lai atvieglotu sev dzīvi vēlāk, piegrieztni konstruēju, ņemot vērā konkrētā klienta mērus. Žaketes priekšdaļa, sānu daļa, mugurdaļa, piedurkne, zemapkakle, bikšu priekšdaļa un mugurdaļa. Puse dienas aizlido. Bet tas ir tā vērts. :)
2. Audekla sagatavošana. Tā ir vesela diena, mīļie. Izveidot formu, piegriezt (3 kārtas), sašūt iešuves, sagludināt, nostrādāt kantītes, visbeidzot sastiprināt ar žaketes priekšdaļu un nopiķerēt atloku. Ja līmētu, tā būtu kāda pusstunda. Bet audekls - tas ir tā vērts! :)3. Kabatas. 2 sānu kabatas, 1 krūšu kabata barchetta, 3-5 iekškabatas (pēc tam, kad oderes daļa uzkonstruēta. To parasti daru tieši uz auduma). Tā arī būs diena, jo, piemēram, visi stiprinājumi tiek veidoti ar roku un zīda diegiem, nevis šujmašīnu. Izskatās daudz glītāk. Tas ir tā vērts. :)


4. Piedurknes veidošana. Tas glītais lociņš un "kronis", ko katram klientam veidoju savu un stiprina plecu daļā. Ak! Pāris stundas. Pieliksim klāt žaketes sagatavošanu pirmajai laikošanai un vai iekļausimies laikā?
5. Bikses (jau aizmirsi, vai ne?). Sākam bikšu kabatas, jostu, rāvējslēdzēju. Diena kā minimums, lai sagatavotu laikošanai. Un ticiet man, tas tiešām ir tā vērts! :)Un te jau virsrakstā minētais termiņš iztecējis, bet neesam pat oderi vēl sašuvuši, zemapkakli un virsapkakli izveidojuši un daudz citu detaļu. Šie termiņi ir aprēķināti diezgan optimistiski. Varu apsolīt, kad pirksti neklimperē pa klaviatūru, bet gan manevrē ar adatu pa audumu, laiks aizlido nemanot, ka pat pati sev jautāju "Bet tas taču tāds "sīkumiņš". Kā tas var aizņemt 5 stundas!".


Kad cilvēks nolemj pasūtīt tieši viņam šūtu uzvalku, tad tam ir jābūt kam īpašam. Auduma izvēle ir viena lieta. Tehnika, kā uzvalks tiek uzburts, ir svarīga, ja vēlies radīt uzvalku kā mākslas darbu. Bespokā auduma formu veido ar neskaitāmiem adatu dūrieniem ar roku. Tās ir daudzas, lielākas un mazākas detaļas, kas kopā veido dzīvu, vienreizēju uzvalku. Kad sanāk īpaši labi, tad atloks sāk runāt. :) Un vai zini? Tas ir tā vērts. ;)


247 views

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page